Svěrákova 37/5
75701 Valašské Meziříčí
Asistentka
+420 605 291 839, info@endum.cz

Kotlíkové dotace – pokračování

Z dotačního programu známého jako kotlíkové dotace mohli majitelé rodinných domů čerpat finanční prostředky na výměnu neekologických zdrojů energie do roku 2020. Podle informací Ministerstva životního prostředí budou uvolněny na navazující program pro další období 2021 – 2027 další finanční prostředky.

Předpokládá se, že Státní fond životního prostředí vyhlásí podmínky dotace v polovině roku 2021. Poté proběhne příprava na úrovni krajů. Reálně tedy lze počítat s možností podání žádostí o dotace přibližně za rok.

Kotlíkové dotace budou nově rozděleny do dvou skupin. První skupina, která bude pravděpodobně opět financována z fondů EU, bude cílena na nízkopříjmové domácnosti, seniory. Tam by dotace mohla být i více než oněch 80 % nákladů. Mohlo by se to týkat několika desítek tisíc domácností. V druhé skupině by měla být dotace poskytnuta nejen na výměnu kotle, ale i na zateplení domu, příp. na využití dešťové vody. Na to by mohly být čerpány prostředky z unijního Fondu obnovy. To zatím čeká na schválení Evropskou komisí.

V současnosti lze získat finanční příspěvek na nový zdroj tepla z dotace Nová zelená úsporám, a to za v těchto dvou případech:

Varianta č. Původní zdroj tepla Novým zdrojem tepla
1. Elektrokotel Tepelné čerpadlo
2. Lokální topidlo (krb, kamna) Plynový kondenzační kotel, kotel na biomasu, tepelné čerpadlo

Pokud splňujete některou z těchto variant, obraťte se na nás a my Vám dotaci vyřídíme.

V tuto chvíli nepřijímáme nové zakázky na zpracování kotlíkové dotace. Přijímat zakázky budeme až poté, co budou známy bližší podmínky dotace a informace k nové výzvě. Včas vás budeme informovat na našich webových stránkách a sociálních sítích.