Svěrákova 37/5
75701 Valašské Meziříčí
Asistentka
+420 605 291 839, info@endum.cz

Projekt Liko-Noe

Projekt Liko-Noe

Liko-Noe

Duší LIKO-Noe je koncept PŘÍRODNÍ TEPELNÉ STABILIZACE. Co tím míníme? Budova pracuje pouze s energiemi z přírodních zdrojů. O elektrickou energii se postará slunce, země zase o teplo či chlad. Zapomeňte na speciální strojní zařízení. Symbiotickou součástí konceptu je voda – retenčí jezero, zásobárna vody pro celý firemní areál.

Liko-Noe, cesta k lepšímu světu.

Věříme, že změny klimatu v posledních letech dělají starosti nejen nám. Jarní období se mění, zimy jsou bez sněhu, v létě nás sužují nezvyklá horka. Lidé v kancelářských budovách trpí horkem, nebo obklopeni technologiemi pro klimatizaci.  V budovách z oceli a skla chybí prvek přirozené teplotní stabilizace a žít v chladivém průvanu, který přichází seshora, zkrátka nejsme zvyklí.

Proto jsme ve firmě LIKO-S před dvěma lety rozhodli jít vlastní cestou. Chtěli jsme vytvořit inspirativní místo, kde se bude dobře pracovat a žít. Naše stávající správní budova je sice moderní montovanou stavbou dokonale zateplenou izolací Icynene, v létě ale trpí stejným handicapem jako tisíce podobných staveb.